Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rockschieber

Nejdůležitější součástí dvoupístové čerpací jednotky všech čerpadel SCHWING  je usměrňovací ventil Rock-Schieber (foneticky: „rok-šíbr“).

Rock-Schieber slouží k usměrnění toku betonu z dopravních válců čerpadla betonu do dopravního potrubí. Patentovaná konstrukce Rock-Schieberu má oproti jiným ventilovým systémům značné výhody a pozitivně se projevuje zejména na:

  • podstatném snížení tlakových ztrát při čerpání,
  • zvýšení čerpatelnosti betonu,
  • garantované těsnosti při dopravě obtížně čerpatelných betonů,
  • vysoké otěruvzdornosti (beton částečně plní funkci otěrového obložení),
  • dlouhé životnosti (až 200.000 m3),
  • nízkých nákladech na servis a údržbu.

Rock-Schieber díky své konstrukci a vyrovnaným momentovým poměrům eliminuje všechny nevýhody S-roury. Proto se od roku 1983 do čerpadel SCHWING místo S-roury instaluje Rock-Schieber.

Nízký otěr

Usměrňovací ventil je při čerpání betonu vystavován nejvyšším tlakům. Při usměrňování betonu do dopravního potrubí tak dochází k vysokému otěru. Unikátní konstrukce Rock-Schieberu umožňuje vytvoření statické vrstvy betonu, která slouží jako otěrové obložení. Po této vrstvě statického betonu klouže čerpaný beton do dopravního potrubí. Tento efekt se cyklicky opakuje v každé pracovní poloze Rock-Schieberu. Výsledek: znatelně delší životnost než u jiných typů usměrňovacích ventilů. Jednoduše geniální – geniálně jednoduché.

Rychlé čištění

Rovná konstrukce Rock-Schieberu urychluje a usnadňuje jeho čištění a umožňuje vizuální kontakt s dopravními válci a písty. Zbytkový beton z jednotky se tak snadno odstraní škrabkou během pouhých dvou zdvihů. Výsledek: úspora času a vody.

Jednoduchá údržba

Díky unikátní koncepci je počet otěrových prvků Rock-.Schieberu znatelně menší, než u ostatních ventilů. Navíc – výměna otěrových prvků je rychlejší a jednodušší. Spolu s nízkým otěrem se vše pozitivně promítá do nízkých nákladů na údržbu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.